Μόνη τρίτη η Κ20 του Πανιωνίου!

Νίκη για την Κ20 του ΙΣΤΟΡΙΚΟΥ στο πρωτάθλημα υποδομής της Superleague! Η ομάδα του coach Κοροπούλη συνέχισε το σερί των θετικών της αποτελεσμάτων κερδίζοντας 2-0 την Ξάνθη, αποτέλεσμα που την έφερε μόνη τρίτη με 47 βαθμούς! Σ’ ένα δυνατό παιχνίδι οι κυανέρυθροι ακολουθώντας το πλάνο του προπονητή τους κέρδισαν την ομάδα της Ξάνθης με 2 γκολ που σημειώθηκαν σ’ένα τρίλεπτο στο πρώτο ημίχρονο. Ο Κουτσοποδιώτης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Πανιωνίου με πλασέ στο 10′, ενώ τρία λεπτά αργότερα με όμορφο σουτ στην κίνηση ο Βουκελάτος διαμόρφωσε το 2-0, μετά από ασίστ του Οικονομίδη. Στη συνέχεια του παιχνιδιού η Ξάνθη πίεσε και είχε κάποιες ευκαιρίες να μειώσει με κορυφαία το χαμένο πέναλτι στις καθυστερήσεις το οποίο και απέκρουσε ο Αστράς.

Πανιώνιος(κ20)-Ξάνθη(κ20) 2-0

Πανιώνιος (Κοροπούλης): Αστράς, Βλάχος, Μίτκας , Σταυρόπουλος, Κουτσοποδιώτης, Τζαφέρι, Πινιώτης, Βουκελάτος (87 Πόπα), Αντωνακόπουλος (80’ Αρσενίδης), Οικονομίδης (76′ Μπιμάι), Μπρέμπος.