Νίκη με 4-2 η Κ17 του Πανιωνίου!

Στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ17 της Superleague ο Πανιώνιος κέρδισε με 4-2 την Καλλονή! Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα για την ομάδα του coach Κουζηνού η οποία σ’ένα όμορφο παιχνίδι σημείωσε 4 γκολ και πήρε μία σπουδαία νίκη απέναντι στην ανταγωνιστική Καλλονή. Η ομάδα της Μυτιλήνης αιφνιδίασε ανοίγωντας το σκορ στο 5′ ωστόσο οι κυανέρυθροι με δυνατό σουτ του Βενάρδου έξω από την περιοχή, ισοφάρισαν στο 21′. Με δεύτερο προσωπικό γκολ του Βενάρδου στο 25′ ο Πανιώνιος πήρε τα ηνία του παιχνιδιού (2-1), ενώ στο 36′ ο Ματσαδές διαμόρφωσε το 3-1. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η Καλλονή πέτυχε δεύτερο γκολ, πλησιάζοντας στο σκορ. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 67′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αναστόπουλου, το οποίο κέρδισε ο ίδιος.

Πανιώνιος (Κ17)-Καλλονή (Κ17)  4-2

Πανιώνιος (Κουζηνός ): Γκίκας, Δαρδαμάνης, Cristian, Κοντογιάννης, Κουτσοποδιώτης, Ουργκές (62’ Αντζέλι), Αδαμίδης (68’ Καλαμάρης), Γκέκας (79’ Χάτζος), Ματσαδές (77’ Μαχαίρας), Βενάρδος, Αναστόπουλος (81’ Γρηγορόπουλος).